Drukarnia offsetowa złotoryja

Typy druku

Dużo przypuszczalnych odbiorców nie orientuje się w propozycjach drukarni. Wieloaspektowe sformułowania, duży wybór i zróżnicowany wachlarz cen może przyprawić o zawrót głowy.
Należy zdać sobie sprawę z tego, który gatunek usługi jest nam konieczny, jakim terminem dysponujemy i jak duże potrzebujemy złożyć zamówienie. Kluczowa jest również jakość druku i zadowalający efekt.
Druk można podzielić na cyfrowy, fleksograficzny i offsetowy.
Drukarnie cyfrowe dysponują maszynami, które rozprowadzają toner po papierze metodą elektrostatyczną, w formie proszku. Jest to technika szybka, ale za jednym zamachem przeznaczona dla niewielkich formatów.
Druk fleksograficzny to strategia druku wypukłego. Wykorzystywane są w niej sprężyste formy.
Drukarnia offsetowa może zaproponować druk najwyższej jakości. Jego bezprecedensową wadą jest dłuższy czas czekania. Poza tym jest on jednak tani, a końcowy wynik jest najlepszy. W odróżnieniu do druku cyfrowego pozwala on na drukowanie również na sporych formatach. Używany jest w produkcji dużych nakładów, na przykład gazet, czasopism, kalendarzy, ulotek bądź plakatów.
Decyzja dotycząca wyboru najlepszego względnego druku zależna jest zatem od tego, co lub w jakim nakładzie pragniemy wydrukować. Aktualnie większość drukarni dysponuje maszynami pozwalającymi na utworzenie każdego typu druku, zatem nie potrzebujemy się decydować na usługi jednej konkretnej drukarni.


Możliwość komentowania jest wyłączona.